Zabito kolejnego katolickiego kapłana. Agencja FIDES: “jedno morderstwo co dziewięć dni”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Pixabay

Kolejny kapłan zamordowany na Filipinach. Tym razem zginął ks. Richmond Nilo, kiedy przygotowywał się odprawienia Mszy.

W tym roku, na całym świecie, zabito już 18 księży – w ciągu ostatniego półrocza na Filipinach zamordowano aż trzech kapłanów. Ksiądz Richmond został zabity przez niezidentyfikowanych sprawców – niestety policji prawdopodobnie nie uda się ustalić kim byli mordercy duchownego.

40-letni ksiądz tuż przed zabójstwem przygotowywał się do odprawienia niedzielnej Eucharystii. Mordercy oddali w jego stronę cztery strzały, od razu też zbiegli z miejsca zdarzenia. Media przypominają również, że w minionym tygodniu cudem udało się uniknąć podobnej śmierci ks. Reyowi Urmenetcie, który został ciężko ranny w czasie bestialskiego napadu.

Domagamy się sprawiedliwości oraz szczegółowego i bezstronnego śledztwa. Jednoczenie apelujemy do wszystkich, którzy mają jakiekolwiek informacje w tej sprawie, aby podjęli współpracę z policją – można przeczytać w specjalnym oświadczeniu diecezji Cabanatuan, na terenie której pracował ks. Nilo.

Sprawę nagłaśnia misyjna agencja FIDES. Niedawno opublikowała raport, w którym przedstawiła zatrważające dane – według niej dawno nie było tak krwawego roku dla duchownych.

Od roku 2010 do dzisiaj na świecie zamordowano 125 księży. Najtragiczniejszy był rok 2013, kiedy zginęło 20 prezbiterów. 19 księży zginęło w roku 2010. W tym roku tragiczny bilans to już 18 zamordowanych kapłanów, co daje średnią – jedno morderstwo, co dziewięć dni.

gosc

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY