Nie żyje aktor Roman Kłosowski

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ pap.pl

Zmarł Roman Kłosowski, aktor znany głównie z roli Romana Maliniaka w serialu ,,Czterdziestolatek”. O jego śmierci poinformował ZASP – Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji. Kłosowski miał 89 lat.

Aktor był związany m.in. z Teatrem Syrena w Warszawie. W latach 1976-1981 piastował stanowisko dyrektora naczelnego i artystycznego Teatru Powszechnego w Łodzi.

Arkadiusz Milik: “Nie wstydzę się mojej wiary”

 

W 1974 r. zagrał swoją najsłynniejszą rolę – Romana Maliniaka w serialu ,,Czterdziestolatek”. Postać tę odtworzył po latach w serialu ,,40-latek. 20 lat później”. i w 2011 r. w jednym z odcinków ,,Świata według Kiepskich”. Wystąpił również w filmach takich jak ,,Zamach”, ,,Hydrozagadka”, ,,Eroica”, ,,Baza ludzi umarłych”, ,,Kramarz”, ,,Czy jest tu panna na wydaniu?”.

Kłosowski grał także w licznych spektaklach Teatru Telewizji. Pojawił się m.in. w ,,Spotkaniach ze Szwejkiem” i ,,Alicji w Krainie Czarów”.

Karierę aktorską zakończył w 2016 r. ze względu na problemy ze wzrokiem. W ostatnim czasie przebywał w domu opieki koło Łodzi.

Zobacz też.

 

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY