9-letni Adrian uratował życie koledze – dzisiaj otrzymał medal od prezydenta za bohaterskie zachowanie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Facebook/KancelariaPrezyddenta

Prezydent odznaczył dziś medalem Adriana Grodzkiego, który położył się na kruchym lodzie i jedną ręką chwytając się krzaków, podał drugi koniec gałęzi koledze, pod którym złamał się lód.

Bohaterem jest nie tylko ten, kto ratuje innych, ale również ten, kto potrafi stworzyć takie warunki, żeby do zagrożenia nie doszło – mówił na spotkaniu prezydent Andrzej Duda.

Bohaterskość Adriana polega właśnie na tym, że nie tylko uratował życie koledze, ale zrobił to w sposób niezwykle roztropny, mądry i dla siebie bezpieczny. Także uratował koledze życie, a sam nie był w zagrożeniu. I to jest rzeczywiście niezwykle ważne, żeby w sytuacji niebezpiecznej, kiedy jest tak trudno, zachować zimną krew do końca – podkreślił Prezydent, wręczając medal młodemu bohaterowi.

Medal za Ofiarność i Odwagę został wręczony na spotkaniu pod hasłem “Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką” w Ogrodach Pałacu Prezydenckiego.

Oczywiście nie każdy w życiu zostaje bohaterem. Powiem więcej: życzymy wam, żeby takie niebezpieczne sytuacje nigdy was nie dotknęły przede wszystkim. Ale też z drugiej strony, żeby was nie spotkały. Żebyście nie znalazły się ani w niebezpiecznej sytuacji, ani obok niebezpiecznej sytuacji – powiedział prezydent przybyłym dzieciom.

Za przykład prezydent podał w swojej przemowie nagrodzonego medalem Adriana. Andrzej Duda przypomniał jednocześnie, że ważne jest zachowanie spokoju, rozsądku i zasad, które minimalizują niebezpieczeństwo.

gosc.pl

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY