Ksiądz ostro o Paradzie Równości: “Są ofiarami, pożytecznymi idiotami”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Flaga LGBT.

/ fot. Wikipedia Commons / CC BY-SA 3.0

Ksiądz Daniel Wachowiak w trakcie trwania Parady Równości w Warszawie napisał ostry komentarz na Twitterze.

Coraz bardziej pewni siebie są “antykatolicy”. Myślą, że są kreatorami “nowego ładu” w świecie, a tymczasem są jego ofiarami, pożytecznymi idiotami, którzy nie chcą widzieć, że powstająca quasi-ateistyczna religia pożre ich i wypluje – podkreślał duchowny na portalu społecznościowym.

Wypowiedź księdza z Poznania odbiła się szerokim echem w Internecie. Ksiądz ma zarówno zagorzałych fanów, jak i przeciwników. Wynika to przede wszystkim z aktywnego komentowania bieżącej rzeczywistości.

Niedawno ks. Wachowiak krytykował prezydenta Jaśkowiaka i sam Poznań. Pisał m.in. “Poznaniu, Poznaniu… Bo gorzej będzie na sądzie Bożym z tobą, niż z Sodomą” na wieść o otwarciu całodobowego gabinetu ginekologicznego.

Ksiądz zachęcał do uczestnictwa w trwających Marszach dla Życia. Jednocześnie przestrzegał mieszkańców przed głosowaniem na Jaśkowiaka. Jego słowa wywołały burzę w mediach. Jednak ksiądz odniósł się do oskarżeń antyklerykałów na Twitterze.

Widzę, że moja sonda boli. Bardzo dobrze. A-katolicy muszą mnie poobrażać, jeśli chcą z niej wyjść korzystnie. Może jednak w jakimś przypadku przyczyni się ona do zrozumienia, że każda sonda/głosowanie jest idiotyczne, gdy próbuje relatywizować Prawdę – pisze duchowny.

Twitter

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY