Wielka Brytania – Są zarzuty dla mordercy Polki

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

39-letni Arthur Waszkiewicz usłyszał zarzut zabójstwa 100-letniej Polki – poinformowała policja w Derbyshire. Zofia Kaczan zmarła w wyniku obrażeń odniesionych w czasie ubiegłotygodniowej napaści.

Do zdarzenia doszło w Normanton w hrabstwie Derbyshire. Napastnik zaatakował kobietę, gdy ta szła na nabożeństwo do polskiego kościoła pw. św. Maksymiliana Kolbego. Mężczyzna przewrócił ją na chodnik i wyrwał torebkę.

Brytyjczycy wychodzą ulicę za sprawą Tommiego Robinsona [WIDEO]

 

Ranną Polkę znalazła znajoma. Kobieta została zabrana do szpitala. Początkowo policja podawała, że jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jednak Zofia Kaczan zmarła po kilku dniach.

Polka mieszkała w Wielkiej Brytanii od czasu zakończenia II wojny światowej. W czasie okupacji została wywieziona do Niemiec na prace przymusowe. Po wojnie wyemigrowała na Wyspy. Niedawno skończyła sto lat. Z tej okazji dostała kartkę okolicznościową od papieża Franciszka.

– Chciałbym skorzystać z okazji, aby podziękować społeczności za pomoc w tej sprawie – powiedział Darren De’ath, starszy oficer śledczy policji Derbyshire. Zaznaczył, że cieszy się, iż sprawca usłyszał zarzuty i niedługo stanie przed sądem.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY