Brazylia: Piłkarze dostali zakaz odmawiania wspólnej modlitwy i wykonywania gestów religijnych

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. GETTY IMAGES

Skandaliczna decyzja ws. zawodników reprezentacji Brazylii – piłkarze nie mogą w czasie Piłkarskich Mistrzostw Świata odmawiać wspólnie modlitwy oraz wykonywać jakichkolwiek gestów religijnych.

Decyzję podjął sztab trenerski. Kontrowersyjny zapis uzasadnia tym, że pragnie w ten sposób uniknąć niepotrzebnych napięć w kadrze.

Nowe zasady wydają się kontrowersyjne o tyle, że gwiazdy brazylijskiej piłki nożnej nie boją się okazywać swojej wiary. Za przykład może służyć 26-letni Neymar, który zasłynął z opaski na czole z napisem „100% Jezus!”. Już wtedy nie spodobało się to działaczom MKOl podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016.

Do sprawy odniósł się bp Marian Florczyk, delegat Episkopatu ds. duszpasterstwa sportowców. Zarządzenie brazylijskiej kadry bp Florczyk nazywa nieporozumieniem wbrew woli i wolności religijnej, bez względu na to, jaką kto wyznaje wiarę.

Surowe przepisy wewnętrzne obowiązują od kilku dni. Jak podkreśla brazylijskiego związek piłki nożnej CBF – ich nie interesuje życie prywatne zawodników, jednak od tej chwili występ na Mundialu oraz praca w zespole mają być „świeckie”.

gosc.pl

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY