Powstanie nowa partia na prawicy? Fakt: W jej szeregach Macierewicz, Pięta i Misiewicz

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Antoni Macierewicz

Antoni Macierewicz / Fot. Wikimedia Commons

O tym, że po dymisji z funkcji szefa MON, Antoni Macierewicz wraz z najbliższymi współpracownikami ma zainicjować powstanie nowej partii politycznej na prawicy spekuluje się od dawna. Choć tego typu doniesienia były wielokrotnie dementowane, to dziennik “Fakt” postanowił pójść o krok dalej i przedstawił nazwiska potencjalnych polityków nowego ugrupowania. 

Jak przekonuje “Fakt”, nową partię pod wodzą byłego szefa MON, Antoniego Macierewicza mieliby rzekomo współtworzyć Bartłomiej Misiewicz i Edmund Janniger, współpracownicy Macierewicza z MON. Wśród mniej spodziewanych kandydatów do nowej formacji pojawiło się nazwisko Stanisława Pięty, wokół którego pojawiły się oskarżenia o rzekomy romans.

Na udział tego ostatniego w nowym projekcie politycznym miałyby wskazywać słowa samego Antoniego Macierewicza, który bronił Piętę po zdecydowanej reakcji kierownictwa PiS o zawieszeniu posła. „Dla każdego środowiska wolnościowego jest wartościowym człowiekiem. Bardzo wysoko cenię pana posła Piętę. Nie wiem co mogło doprowadzić do takiej decyzji, która ma wielki ciężar gatunkowy” – mówił były szef MON.

Tymczasem pogłoskom o nowej partii zaprzeczył sam Macierewicz, który napisał na twitterze, że powtarzane informacje na temat jego rzekomych planów są już nudne, a tekst Faktu to fake News. Pogłoskom zaprzeczył też były rzecznik MON, Bartłomiej Misiewicz.

 

dorzeczy.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY