Mauritius: Setki radykalnych muzułmanów przeciwko paradzie równości. Marsz odwołano

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Flaga LGBT.

/ fot. Wikipedia Commons / CC BY-SA 3.0

Organizatorzy marszu równości zostali zmuszeni do odwołania manifestacji, kiedy setki muzułmanów okrzykami “Allah akbar” manifestowało swój sprzeciw wobec wydarzenia.

13. edycja wydarzenia promocji osób LGBT miała odbyć się w sobotę. Jednak w obliczu wielu nacisków i zagrożeń organizatorzy postanowili zastąpić go prostym wiecem.

400 muzułmanów przyszło na miejsce marszu krzycząc “Allahu akbar” oraz “Powiedz nie LGBT”, “Homoseksualizm to bestialstwo” lub “LGBT przyciąga klątwę”.

Organizatorzy twierdzą, że w stronę uczestników wykrzykiwano groźby śmierci. Powiedzieli nam, że jeśli parada zostanie utrzymana, nastąpi masakra i że nie powinniśmy lekceważyć tych zagrożeń – mówiła Pauline Verner, rzeczniczka organizacji Rainbow Collective.

Jak dodają organizatorzy – muzułmanie wysłali także około 150 gróźb śmierci skierowanych bezpośrednio do osób, które firmowały wydarzenie. Twierdzą również, że rząd nie zainteresował się tematem. Minister sprawiedliwości ocenił bowiem, że zagrożenie było “godne ubolewania”.

bfmtv.com

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY