Bawaria: Szef MSW zapowiada, że land sam będzie deportować nielegalnych imigrantów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Peter Kneffel / dp

Minister Spraw Wewnętrznych Bawarii zapowiada, że land sam będzie deportować imigrantów, którzy nie otrzymali azylu.

Bawaria w przyszłości chce organizować nawet samoloty do deportacji odrzuconych osób ubiegających się o azyl. Do tej pory musiała czekać na samolot, który zorganizował rząd federalny. Bawarska policja ma przejść odpowiednie szkolenie i otworzyć obozy dla wydalanych.

Markus Söder uważa, że taka decyzja bawarskiego rządu sprawi, iż land stanie się mniej atrakcyjny dla przyszłych imigrantów – Dzięki temu możemy zorganizować deportację o wiele bardziej skuteczną i bardziej ukierunkowaną.

Decyzja polityków nie spotkała się z uznaniem niemiekich władz. Media również poświęcają tej decyzji niewiele miejsca na swoich portalach, mimo, że to nie pierwsza “kontrowersyjna” decyzja bawarskiego rządu.

W tamtym roku było głośno kiedy ówczesny szef MSW Bawarii Joachim Herrmann opowiedział się za obserwowaniem przez policję w Niemczech osób podejrzanych o kontakty z islamistami niezależnie od ich wieku – także dzieci.

Na co dzień bawarski Urząd Ochrony Konstytucji nie inwigiluje dzieci. Gdy jednak dostajemy konkretną wskazówkę, że na obrzeżach grupy islamistów działa 12-latek, musimy mieć możliwość podjęcia obserwacji – tłumaczył się później polityk w mediach.

Bawaria, Wolny Kraj Bawaria, Wolne Państwo Bawaria – największy pod względem powierzchni i najlepiej rozwinięty gospodarczo kraj związkowy Niemiec.

focus.de/wpolityce

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY