W Głogowie odbył się pogrzeb Pawła Chruszcza [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. screen twitter

Dzisiaj setki głogowian i przybyłych specjalnie na uroczystość pogrzebową działaczy narodowych pożegnało Pawła Chruszcza – zamordowanego w ubiegłym tygodniu radnego tego miasta, byłego członka Młodzieży Wszechpolskiej, Ruchu Narodowego, a ostatnio Endecji.

Msza święta rozpoczęła się o godz. 14 w kościele pw. św. Klemensa przy ul. Sikorskiego, a potem trumna z ciałem została odprowadzona na cmentarz przy ul. Legnickiej.

42-letni Paweł Chruszcz zaginał w środę po południu. Wyszedł z domu do pracy i od tej pory kontakt z nim się urwał.
W nocy ze środy na czwartek policja i straż pożarna przeszukiwała polne drogi i lasy w okolicach Jerzmanowej i Smardzowa. Jego zwłoki znaleziono w lesie w czwartkowe popołudnie. Jak wynika ze wstępnej opinii biegłych, przyczyną zgonu było uduszenie poprzez powieszenie. Wiadomo, że radny zajmował się lokalnymi aferami.

Na polecenie zastępcy Prokuratora Generalnego Krzysztofa Sieraka postępowanie przygotowawcze dotyczące śmierci Pawła Chruszcza prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Głogowie zostało przekazane do dalszego prowadzenia Prokuraturze Okręgowej w Legnicy ze względu na publiczną funkcję sprawowaną przez zmarłego. Sprawa ta zostanie również objęta nadzorem służbowym Prokuratury Krajowej.

Nie obyło się niestety bez incydentu. Jak podaje na twitterze Patriotyczny Głogów sprzed ratusza w Głogowie zniknęły kwiaty dla Pawła Chruszcza, zdjęcie i klepsydra. Wszystko wróciło szybko do normy po interwencji kibiców Chrobrego Głogów oraz bliskich Pawła.

Msza św. i ostatnia droga Pawła Chruszcza


źródło: dzienniknarodowy.pl / twitter

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY