Udaremniona próba wwiezienia do Polski cudzoziemca ukrytego w bagażniku samochodu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

3 czerwca funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce-Tartak zatrzymali dwóch obywateli Rosji narodowości dagestańskiej i obywatela Uzbekistanu. Jeden z Dagestańczyków usiłował przekroczyć granicę ukryty w bagażniku samochodu osobowego – informuje Straż Graniczna.

Funkcjonariusze SG zatrzymali do kontroli audi. Autem kierował 34-letni obywatel Rosji narodowości dagestańskiej. Okazało się, że w bagażniku przewozi mężczyznę, również obywatela Rosji narodowości dagestańskiej, który nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów uprawniających go do wjazdu i pobytu w Polsce. Obaj cudzoziemcy zostali zatrzymani. Jeden z nich za zorganizowanie nielegalnego przekroczenia granicy, drugi za przekroczenie granicy wbrew przepisom.

Ponadto funkcjonariusze zwrócili uwagę na pojazd, który jechał tuż za zatrzymanym do kontroli autem. Samochód marki hyundai wyprzedził kontrolowane audi i skręcił w boczną drogę. Zauważono, że przez okno samochodu został wyrzucony pakunek. Była to saszetka z dokumentami 22-letniego obywatela Rosji narodowości dagestańskiej, który podróżował w bagażniku. Kierowca hyundaia, 32-letni obywatel Uzbekistanu, został zatrzymany za pomoc w przekroczeniu granicy naszego państwa wbrew przepisom.

Zdecydowana większość mieszkańców Dagestanu to wyznawcy islamu, głównie w odmianie sufickiej. W ostatnich latach odnotowuje się konflikty na tle religijnym spowodowane pojawieniem się w połowie lat 90. i rozprzestrzenianiem się wahhabizmu. Rosjanie to niewiele ponad 40 % w liczącej sobie 2.2 mln mieszkańców republice.

dzienniknarodowy.pl

Zobacz także:

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY