Wnuk Lecha Wałęsy pójdzie na lata do więzienia? Już usłyszał zarzuty

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Wikipedia Commons

Bartłomiej W., wnuk byłego prezydenta, usłyszał zarzuty w związku ze sprawą pobicia turystów ze Szwecji – informuje portal Onet.pl. Wspólnie z W. policja zatrzymała jeszcze dwóch podejrzanych w tej sprawie. Za rozbój grozi im do 12 lat więzienia.

Zdarzenie miało miejsce 21 maja przy ul. Katarzynki w Gdańsku. Śledczy ustalili, że trzech młodych mężczyzn zaatakowało i pobiło dwóch obywateli Szwecji. Następnie sprawcy, wykorzystując stan bezbronności, ukradli jednemu ze Szwedów telefon komórkowy. Pobici mężczyźni wymagali pomocy lekarskiej.

Policja udostępniła nagrania z wizerunkami sprawców napadu, niedługo po tym udało się namierzyć agresorów. Zostali zatrzymani 1 czerwca. Niemal od początku w mediach pojawiły się spekulacje, że jednym z zatrzymanych jest wnuk Lecha Wałęsy. Sprawcy aktualnie przebywają w areszcie. Za rozbój grozi im od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

„Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzut udziału w rozboju, za co grozi kara do 12 lat więzienia” – powiedział Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku w rozmowie z Fakt24.pl.

„Prokurator złożył wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec trzech podejrzanych. W nocy sąd przychylił się do tych wniosków” – dodał przedstawiciel prokuratury.

„Ponadto jeden z mężczyzn usłyszał dodatkowy zarzut za udział w pobiciu z dnia 26 maja. Kolejnemu z mężczyzn przedstawiono zarzut spowodowania lekkich uszkodzeń ciała” – dodaje przedstawiciel Prokuratury.

Dziennikarze „Faktu” ustalili, że zarzut za druga bójkę został skierowany przeciwko Bartłomiejowi W.

wmeritum.pl / onet / fakt

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY