Kard. Woelki o interkomunii z protestantami: “To pytanie o kwestie życia i śmierci, to pytanie o śmierć i zmartwychwstanie”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

– Pytanie o interkomunię to nie nonsens (…) to pytanie o kwestie życia i śmierci, to pytanie o śmierć i zmartwychwstanie. To pytanie o życie wieczne- w taki sposób kard. Rainer Woelki wypowiedział się na temat debaty nad interkomunią z protestantami. 

Kard. Woelki to jeden z siedmiu niemieckich purpuratów, którzy stanowczo sprzeciwiają się interkomunii z protestantami. W uroczystość Bożego Ciała wygłosił on emocjonalne kazanie, w którym wskazywał, iż sprawa ta ma zasadnicze znaczenie dla naszej wiary i nie jest sprawą błahą, w której należy dość do “kompromisu”.

Czytaj także: Ceniony profesor z Kolonii: Episkopat niemiecki zasługuje na ocenę niedostateczną z teologii

Ta sprawa dotyka samego Chrystusa i kształtu Jego Kościoła. Dotyka samego serca naszej wiary- podkreślił- Dlatego właśnie musimy walczyć do końca, by odnaleźć właściwą drogę. I to nie byle jaką – musimy znaleźć drogę Pana, którą nam wskaże. On sam jest bowiem Drogą, Prawdą i Życiem- dodał.

Hierarcha wskazywał również na niebezpieczeństwo odejście w stronę “kościoła narodowego”. Podkreślał, iż Kościoły wszystkich narodów muszą iść ramię w ramię w kierunku Chrystusa, ponieważ są członkami Jego mistycznego ciała.

Co ciekawe, kazanie spotkało się z ogromnym aplauzem wiernych.

pch24.pl

Zobacz także:

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY