Polscy żołnierze zatrzymani za rozprowadzanie narkotyków

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Rzecznik Żandarmerii Wojskowej ppłk Artur Karpienko, poinformował, że ŻW zatrzymała 12 osób, które zajmowały się rozprowadzaniem narkotyków.

Wśród zatrzymanych znaleźli się także żołnierze oraz pracownicy jednostek wojskowych. Karpienko poinformował, że większość osób przyznała się do winy. Grupa przestępcza działała w woj. mazowieckim.

Żandarmeria Wojskowa, działając wspólnie i pod nadzorem Wydziału ds. Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie, w dniach 30 – 31 maja 2018 roku, w ramach zintegrowanych czynności procesowo-operacyjnych, zlikwidowała grupę przestępczą zajmującą się rozprowadzaniem narkotyków. W skład grupy wchodziło 15 osób, w tym żołnierze i pracownicy dwóch mazowieckich jednostek wojskowych oraz osoby cywilne – powiedział rzecznik.

Ujawniono także, że w wyniku przeszukań znaleziono ok. 120 g amfetaminy, co pozwala na wprowadzenie do nielegalnego obrotu 1200 porcji narkotyków, 25g suszu konopi indyjskich, 7 sztuk roślin konopi oraz akcesoria służące do ważenia i porcjowania narkotyków.

Żandarmeria poinformowała również, że cztery osoby mają dozór przełożonego bądź dozór policji. Wobec jednej osoby zastosowano trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Zatrzymanym zarzuca się m.in. wprowadzenie do obrotu “znacznych ilości substancji psychoaktywnych”, posiadanie narkotyków oraz uprawnianie konopi indyjskich. Większość z nich przyznała się do winy.

defence24

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY