Znane są wyniki sekcji zwłok Pawła Chruszcza – za niezłomność zapłacił najwyższą cenę

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Wczoraj podano informację o tajemniczej śmierci Pawła Chruszcza. Polityk wpadł na trop poważnej afery, za niezłomność zapłacił najwyższą cenę.

Według wyniku sekcji zwłok przyczyną śmierci Pawła Chruszcza było uduszenie. Śledczy nie ustalili jednak czy do śmierci mężczyzny przyczyniły się osoby trzecie.

Czytaj więcej: Nie żyje Paweł Chruszcz – polityk trafił na trop poważnej afery

Na szyi denata ujawniono bruzdę wisielczą. W opinii wstępnej biegły lekarz z zakresu medycyny sądowej przeprowadzający sekcję zwłok wskazał jako przyczynę zgonu mężczyzny uduszenie – powiedziała Onetowi Lidia Tkaczyszyn, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Śmierć radnego jest niestety osadzona w bardzo niejasnych okolicznościach. Paweł Chruszcz był jednym z najaktywniejszych radnych w Głogowie. Angażował się w wiele kontrowersyjnych spraw, m.in. w sprawę znęcania się nad przedszkolakami w Zielonym Przedszkolu.

Jak zauważył Mateusz Marzoch – Poseł Rafał Wójcikowski zajmował się przekrętami w KGHM – zginął w wypadku samochodowym w niejasnych okolicznościach. Radny Głogowa Paweł Chruszcz również zajmował się KGHM – zginął w niejasnych okolicznościach…

Policja nie podaje dokładniejszych informacji. Na tym etapie śledztwa badane są wszystkie możliwe wersje zdarzenia. Odpowiedź na to pytanie będzie możliwa po przeprowadzeniu szeregu dowodów, w tym po uzyskaniu kompleksowej opinii medycznej – podkreśla Lidia Tkaczyszyn.

Media spekulują, że Paweł Chruszcz trafił na trop afery, w którą mieli być zaangażowani miejscowi politycy. Miał się w tej sprawie spotkać z agentem CBA – na spotkanie jednak nie dotarł. W środę wieczorem ślad po nim zaginął.

Po przeanalizowaniu dotychczas przeprowadzonych czynności śledczych, prokurator podejmie decyzję o tym, jaka będzie kwalifikacja prawna czynu, w jakim kierunku będzie prowadzone śledztwo – tłumaczy Lidia Tkaczyszyn.

Radny został odnaleziony dzięki kibicom Chrobrego, którzy zebrali się w kilka minut i dzięki szybkiej akcji poszukiwawczej, odnaleźli ciało Pawła Chruszcza.

MediaNarodowe/onet.pl

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY