Kilkudziesięciu imigrantów zaatakowało policjantów interweniujących ws. bójki o jedzenie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Około 50 imigrantów zaatakował policjantów, gdy Ci próbowali interweniować w sprawie bójki jaka wybuchła w ośrodku dla uchodźców.

Dwóch policjantów i ochroniarzy zostało rannych, gdy wybuchła bójka o jedzenie w ośrodku dla imigrantów we wschodnim Dreźnie. To było drugie takie wydarzenie między osobami ubiegającymi się o azyl a władzami w ciągu miesiąca.

Czytaj więcej: Imigrant zgwałcił w piwnicy poznaną na Facebooku 15-latkę

Policja została wezwana po tym, jak strażnicy walczyli w sporze o żywność pomiędzy dwoma migrantami z Gruzji w piątek wieczorem.

W rezultacie ok. 50 mieszkańców zebrało się i zaatakowało funkcjonariuszy rzucając w nich zapalone papierosy, a następnie kopiąc policjantów i bijąc ich – głosi oświadczenie policji w Dreźnie. Jeden z napastników próbował zaatakować oficerów żelaznym prętem z łóżka – dodali.

Dwaj oficerowie i ochroniarz zostali ranni podczas incydentu. Na miejsce wezwano także dodatkowe jednostki policji, aby pomogły w opanowaniu sytuacji.

Czterech podejrzanych – wszyscy to obywatele Gruzji w wieku 17, 20, 27 i 42 lat – zostało zatrzymanych za naruszenie spokoju. Policja twierdzi, że jeden z nich miał zostać deportowany po aresztowaniu, a trzech innych trafiło do więzienia.

Minister Spraw Zagranicznych Horst Seehofer zapowiedział, że w poniedziałek odwiedzi Drezno, aby porozmawiać o bezpieczeństwie i migracji z ministrem spraw wewnętrznych.

dw.com

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY