Pałac Prezydencki chce by Gersdorf dalej stała na czele SN? “Byłoby wskazane”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Poland license / fot.Katarzyna Czerwińska, wikimedia commons

Choć spór wokół reformy wymiaru sprawiedliwości w ostatnich miesiącach zdecydowanie stracił na znaczeniu, to jednak wciąż pozostaje otwarta kwestia prof. Małgorzaty Gersdorf, która wkrótce może przestać pełnić funkcję pierwszego prezesa Sądu Najwyższego. Jak się okazuje, nawet w obozie rządzącym zdania są podzielone. 

W programie “Onet rano” przedstawiciel prezydenta Andrzeja Dudy w Krajowej Radzie Sądownictwa, Wiesław Johann stwierdził, że Gersdorf powinna zostać na swoim stanowisku.

To zależy od prezydenta. Ja traktuję panią profesor, jako znakomitego prawnika i osobę o dużym temperamencie. Mogliśmy się czasami różnić poglądami, ale merytorycznie świetnie się z nią rozmawia i myślę, że jej pozostanie w Sądzie Najwyższym, byłoby jak najbardziej wskazane. – stwierdził Johann.

Przedstawiciel prezydenta odnosił się również do sprawy sędziego Igora Tulei. Tutaj nie był już jednak aż tak pobłażliwy. Wymieniłem Tuleyę jako przykład sędziego, który wprowadza do orzecznictwa politykę. Uważam, że zachowanie Tulei naruszyło zasady etyki zawodowej. – mówił. Nie można w dzisiejszych czasach mówić o metodach stalinowskich. – dodał.

 

onet.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY