Min. Bańka: Kary dla stadionowych chuliganów będą zaostrzone

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ pap.pl

Propozycje zmian są dyskutowane. Kary będą zaostrzone – poinformował minister sportu i turystyki Witold Bańka w rozmowie z RMF FM. Odniósł się tym samym do wtorkowego spotkania w sprawie bezpieczeństwa na stadionach.

W spotkaniu na PGE Narodowym, oprócz Bańki, wzięli udział także premier Mateusz Morawiecki, minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, prezes PZPN Zbigniew Boniek, przedstawiciele Ekstraklasy S.A, m.in. prezes Marcin Animucki oraz delegaci klubów.

Piłkarze Realu Madryt ofiarowali Matce Bożej puchar Ligi Mistrzów

 

-To było bardzo dobre spotkanie i środowiska rządowego, i strony sportowej. Jesteśmy zgodni, że te rozwiązania, które mają zostać przedstawione, muszą iść w kierunku efektywniejszej walki z patologiami na stadionach – powiedział dziś Bańka. Minister dodał, że są propozycje zaostrzenia kar, aby były bardziej dotkliwe. Dotyczyć mają m.in. wtargnięcia na murawę, czy zakrywania twarzy. – Myślę, że niebawem to się przełoży na akty legislacyjne, na propozycję ustawy – dodał szef resortu sportu.

Jesteśmy zgodni, że te rozwiązania, które mają zostać przedstawione, muszą iść w kierunku efektywniejszej walki z patologiami na stadionach – Witold Bańka

Witold Bańka zapowiedział intensyfikację współpracy między organizatorem meczu a policją. – Dodatkowe narzędzia dla policji, choćby konieczność meldowania się osób z zakazami stadionowymi na komisariacie. Tych propozycji jest naprawdę sporo – przyznał.

Minister odniósł się także do tematu odpalania rac przez kibiców. – Nie ma zgody na ich odpalanie, to jest złamanie przepisów – nadmienił.

Zobacz też.

 

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY