Francja: Próba morderstwa na stacji kolejowej – imigranci pobili Senegalczyka za rower

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

24-letni imigrant został aresztowany przez funkcjonariuszy policji za próbę morderstwa na stacji kolejowej. Pozostali sprawcy są poszukiwani przez policję.

24-letni Nigeryjczyk został aresztowany za agresję i próbę morderstwa. Imigrant miał pozwolenie na pobyt stały – mężczyzna przebywa teraz w więzieniu w Cremonie.

Jak opisują lokalne media – w ostatni czwartek, krótko po 21:00, szef stacji zadzwonił na policję prosząc o pomoc – grupa imigrantów napadła na Senegalczyka chcąc ukraść mu rower.

Funkcjonariusze policji na stacji znaleźli 22-letniego Senegalczyka siedzącego na ławce z kilkoma urazami głowy – okazało się, że jeden z imigrantów chciał go wepchać pod pociąg.

Kamery wideo na stacji kolejowej nagrały całe zdarzenie – powiedział Daniel Segre na konferencji prasowej – Na filmach widać jak młody człowiek stanął przed grupą ludzi. Najpierw próbowali ukraść jego rower i załadować go do pociągu, który odjeżdżał do Cremony. Kiedy jednak mężczyzna nie chciał oddać jego własności to Nigeryjczyk rzucił go na ziemię i próbował rzucić go pod pociąg.

Sprawca został ujęty w ośrodku dla uchodźców. Kiedy Nigeryjczyk zbiegł z miejsca bójki i udał się do ośrodka jego ubranie było pobrudzone krwią –  na miejsce przyjechała policja i mężczyzna przyznał się do napadu. Na polecenie prokuratora został aresztowany i przeniesiony do więzienia.

Policja prowadzi śledztwo i identyfikuje innych imigrantów, którzy wzięli udział w napadzie.

cremaonline.it

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY