Ceniony profesor z Kolonii: Episkopat niemiecki zasługuje na ocenę niedostateczną z teologii

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Profesor Karl-Heinz Menke, znany teolog z Kolonii, skrytykował ostro instrukcję dotyczącą interkomunii, która zatwierdzona została niedawno przez większość niemieckiego Episkopatu. Stwierdził, że dokument zasługuje na ocenę niedostateczną z teologii.

Przypomnijmy, iż mowa tu o dokumencie z lutego 2018 roku. Treść wskazuje, iż protestanci pozostający w związkach małżeńskich z katolikami w niektórych wypadkach mogliby być dopuszczeni do Komunii Świętej. Warunkiem miałaby być uprzednia rozmowa z duszpasterzem i podzielanie wiary w Rzeczywistą Obecność.

Czytaj także: Katolicki publicysta: “Kardynał Marx dąży do utworzenia nowego Kościoła”

W wywiadzie dla domradio.de ksiądz profesor wykazał braki przyjętego przez Episkopat dokumentu. Teolog wskazał, iż autorzy dokumentu pominęli zasadnicze równice pomiędzy Kościołem, a zborami. Protestanci nie dostrzegają bowiem w Kościele wymiaru sakramentalnego.

Duchowny zauważył również, iż katolickie rozumienie Eucharystii różni się w znaczący sposób od protestanckiego postrzegania “Wieczerzy pańskiej”. Protestancka wieczerza obrazuje jedynie usprawiedliwienie przez łaskę, katolicka Eucharystia umacnia natomiast więź wiernego z Kościołem.

pch24.pl

Zobacz także:

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY