Sejm – Demonstracja poparcia dla niepełnosprawnych i ich opiekunów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ newsweek.pl

W Sejmie RP już 39. dzień trwa protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. W Dniu Matki przed budynkiem odbyła się manifestacja solidarności ze strajkującymi.

Demonstracja zgromadziła kilkaset osób. Zebrani skandowali m.in. ,,Jesteśmy z wami, supermatkami”. Mieli ze sobą transparenty takie, jak:,,Solidarne z supermatkami” i  ,,Popieramy postulaty rodziców i opiekunów osób z niepełnosprawnościami”.

,,Dostępność plus” – 23 mld dla niepełnosprawnych

Na miejscu obecne były m.in. założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska, utytułowana paraolimpijska pływaczka Karolina Hajmer i aktorka Dorota Stalińska. Nie zabrakło polityków i organizacji politycznych. W proteście uczestniczył kandydat PO na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski. Przyszli również Obywatele RP z transparentami w języku angielskim: ,,Ten parlament zablokował swoich obywateli” i ,,Uwaga wchodzisz do strefy zamkniętej PiS – postępuj ostrożnie. Obywatele RP”.

Ochojska odczytała list protestujących w Sejmie matek do uczestników demonstracji. – Wasza obecność i wsparcie są dla nas tak ważne. Czujemy Waszą moc, z którą do nas przychodzicie. Czerpiemy z niej siłę, by dalej walczyć o swoje dzieci oraz o prawa i godność wszystkich osób z niepełnosprawnościami – napisały.

Założycielka PAH przeczytała także przesłanie od siostry Małgorzaty Chmielewskiej, która adoptowała niepełnosprawnego chłopca. – Polska musi być domem dla wszystkich. Dlatego gorąco proszę polityków, was protestujących tu dzisiaj i tych, którzy są na sejmowych korytarzach, ludzi mediów, Kościołów, a także każdego, któremu los bliźnich nie jest obojętny: zrezygnujmy z walki językiem pogardy i przemocy. Nie pozwólmy, żeby zawładnęła nami nienawiść. Polskę stać na poprawę losu najsłabszych. Potrzeba dobrej woli, bez wyrachowania. Jeżeli marzenia tysięcy ludzi o lepszym życiu się spełnią, wygrani będziemy wszyscy  – zaznaczyła zakonnica.

 

Zobacz też.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY