Premier Morawiecki: “Najważniejsze rzeczy konsultuję z Jarosławem Kaczyńskim”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fo.t kierunki.info

Mateusz Morawiecki wystąpił w programie “Gość Krzysztofa Ziemca” w RMF FM. Poruszył tam wiele tematów – od wyborów samorządowych aż po zmiany w rządzie PiS.

Jak sam przyznał premier – najważniejsze sprawy są “omawiane” z prezesem Kaczyńskim. Najważniejsze rzeczy konsultuję z Jarosławem Kaczyńskim. Rozmawiamy ze sobą, zwykle przez telefon. Prezes PiS ma pewną kontuzję, jest leczony – mówił na antenie radia.

Sporo czasu zajęła także dyskusja nt. protestu niepełnosprawnych. Morawiecki zaznaczył, że PiS jest prospołecznym rządem, a w protest nie powinna się angażować opozycja. Ludzie o kamiennych sercach, którzy niszczyli PGR-y w latach 90. nie powinni nas pouczać ws. protestu w Sejmie, bo to wtedy diabeł ubrał się w ornat i na mszę dzwoni – mówił premier.

Według polityka w najbliższym czasie nie powinno być zmian w rządzie – odniósł się tym samym do doniesień nt. możliwej rekonstrukcji. Dziennikarze w Polsce mają pełne prawo wyrażania swoich poglądów i wyobrażeń, i mam wrażenie, że wiedzą o planach premiera więcej niż sam premier – podkreślał. Dodał także, że ma “znakomitą współpracę” w ministrami.

Mateusz Morawiecki odniósł się także do jesiennych wyborów samorządowych. Zaznaczył, że mimo zastrzeżeń PKW wybory odbędą się planowo. Nie mamy takich planów, absolutnie nie. Jestem za transparentnością i cieszę się, że właśnie będą komisje wyborcze niejako pod okiem, nadzorem społeczeństwa, bo tu też o to chodzi. Wszystko będzie dopięte na ostatni guzik – zapewnił premier.

Rozmowa dotyczyła również kibiców. Premier zapytany o nich stwierdził, że będą toczyły się rozmowy z szefami klubów. Organizujemy już we wtorek “okrągły stół”, rozmowy w szefami głównych klubów, które występują w Lidze Europejskiej, eliminacjach do Ligi Mistrzów. Chcę, żeby stadiony były takimi miejscami, gdzie mogą przychodzić mamy z dziećmi – podkreślił premier.

onet.pl

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY