Irlandia opowiedziała się za zabijaniem

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zarys dziecka w łonie matki na tle kobiety w ciąży.

Zarys dziecka w łonie matki na tle kobiety w ciąży. / Fot. Pixabay

Obywatele Irlandii odpowiedzieli na pytanie o zniesienie ósmej poprawki do konstytucji z 1983 roku, która zrównała prawo do życia matki i jej nienarodzonego dziecka. Niestety – Ponad 2/3 uczestników referendum opowiedziało się za uchyleniem ósmej poprawki.

Rządzący dopiero po referendum mogli podjąć jakiekolwiek prawo aborcyjne – przypominamy, że w Irlandii od 1 stycznia 2014 roku prawo zezwala na dokonanie aborcji w przypadku bezpośredniego zagrożenia życia matki. Jednak Ci, którzy opowiadali się za aborcją już po wstępnych wynikach “świętowali” na portalu społecznościowym Twitter.

Będę spał dzisiaj w nadziei, że obudzę się w kraju, który jest bardziej empatyczny, pełen troski i szacunku. Było zaszczytem wziąć z wami udział w tej podróży i pracować #razemdlatak. Do zobaczenia jutro!” – napisał na Twitterze irlandzki minister zdrowia Simon Harris.

Czytaj więcej: Przeżyła swoją aborcję – teraz niesie przesłanie dla Irlandczyków

Zmianę prawa poparło 68 proc. uczestników referendum, a przeciw było zaledwie 32 proc. głosujących. Za zmianami opowiedziało się więcej osób niż w 2015 r. kiedy to stosunkiem 62 proc. do 38 proc. uczestników referendum przegłosowano legalizację małżeństw homoseksualnych w Irlandii

Wynik referendum skomentował także Krzysztof Bosak – W Irlandii w referendum zwyciężyło wczoraj dzieciobójstwo, w Anglii wraz z uwięzieniem Tommy’ego Robinsona i zakazem publikacji na ten temat zdychają resztki wolności słowa… Jeśli cywilizacja łacińska ma gdzieś przetrwać to u nas.

Obecnie w Irlandii zgodnie ze wprowadzonym w 1983 r. przepisem konstytucyjnym oraz ustawą z 2013 r. zabicie dziecka poczętego jest możliwe jedynie w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia kobiety.

gosc.pl/twitter

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY