Niemcy chcą ułatwić imigrantom pracę w charakterze kierowcy ciężarówki

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Tysiąc tirów utknęło na granicy z Białorusią

Tysiąc tirów utknęło na granicy z Białorusią / Fot. Pixabay

Niemieckie stowarzyszenie wymyśliło nowy projekt “Droga do twojej nowej przyszłości”. Według nich osoby ubiegające się o azyl powinny zostać przeszkolone jako kierowcy ciężarówek.

Według niemieckiego stowarzyszenia transportowego istnieje poważny niedobór profesjonalnych kierowców samochodów ciężarowych. Dzięki pilotażowemu projektowi “Droga do twojej nowej przyszłości” osoby ubiegające się o azyl powinny teraz łatwiej znaleźć pracę jako kierowca.

W ten sposób Niemiecki Czerwony Krzyż (DRK) i Organizacja Logistyki (UVL) chcą zapełnić lukę i wykształcić wykwalifikowanych pracowników w zakresie spedycji ciężarówek. Koncepcja została opracowana wspólnie ze szkołą jazdy SVG North – informuje “Deutsche Verkehrszeitung”.

Jak to ma wyglądać w praktyce? Kandydaci przejdą dwa egzaminy – oprócz swojej ogólnej przydatności, DRK chce również sprawdzić umiejętności językowe i status zamieszkania. Ponadto osobny “Przedstawiciel ds. Uchodźców” powinien opiekować się uczestnikami podczas trzyletniego szkolenia.

Organizatorzy chwalą się, że osoby ubiegające o azyl są bardzo zainteresowane projektem, w którym uczestniczy aż 25 spedytorów. W ciągu kilku dni zgłosiło się 90 zainteresowanych imigrantów, 50 kolejnych uchodźców zostało umieszczonych na liście oczekujących – podkreśla z dumą Hübner.

Minister Gospodarki Bernd Buchholz (FDP) jest również zadowolony z projektu – To ciekawe i godne pochwały. Inicjatywa UVL i DRC może wypełnić lukę branżową. Według niego projekt może zaowocować podobnymi akcjami, ale w innych branżach.

wochenblick.at

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY