“Nieletni” imigrant pobił policjanta metalowym prętem – został wypuszczony z więzienia

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

We Francji imigrant, który podawał się za małoletniego, pobił policjanta metalowym prętem. Odpowiedział przed sądem za atak, po czym został wypuszczony z więzienia.

Na początku lutego “chłopiec” próbował uderzyć policjanta w twarz i pobić policję podczas próby rabunku. Policjant przeżył tylko dlatego, że zdołał przyjąć cios na ramię. Mimo wszystko funkcjonariusz pozostawał pięć dni pod opieką szpitala.

Imigrant został uznany za osobę dorosłą po przeprowadzonym teście kostnym. Kiedy uznano mężczyznę za pełnoletniego został postawiony przed sądem za przemoc wobec funkcjonariusza policji. Sąd skazał go na dwa lata więzienia.

Imigrant odwołał się jednak od wyroku, ponieważ twierdził, że test kostny zawiera margines błędu. Adwokat oskarżonego, Eric Zapata, uzyskał zwolnienie mężczyzny w zeszłym tygodniu.

Sąd Apelacyjny uznał bowiem, że badanie kości nie jest współmierne i nadal istnieje margines błędu wynoszący od 1 do 2 lat w odniesieniu do wieku uzyskanego w teście. W związku z tym polecił wypuszczenie oskarżonego.

Wyroku sądu nie spodobał się prokuraturze, która otworzyła kolejną sprawę mężczyźnie, tym razem za “usiłowanie zabójstwa”. Był to jedyny warunek, aby “małoletni” imigrant pozostał w areszcie. Mężczyzna został ponownie uwięziony w areszcie.

ladepeche.fr

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY