Francja: Nielegalni imigranci próbowali podpalić ośrodek dla uchodźców

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Ggia, wikimedia commons

W areszcie w Cornebarrieu przebywają Algierczyk, Libijczyk i dwóch Marokańczyków, którzy próbowali podpalić ośrodek dla nielegalnych imigrantów.

Imigranci za próbę wzniecenia ognia oraz kłótnię z policjantami stanęli przed sądem. Sytuacja rozpoczęła się od tego, że służby chciały przenieść obcokrajowców zamieszkujących ośrodek dla nielegalnych imigrantów do innego pokoju.

Zachowanie policji nie spodobało się imigrantom, którzy stawili opór funkcjonariuszom. Nie chciałem iść do innego pomieszczenia. Wkurzyłem się – powiedział jeden z mężczyzn. Bunt imigrantów spowodował bójkę pomiędzy nimi a policją, w wyniku której dwóch policjantów zostało rannych.

Czytaj więcej: Francja: Imigrant groził komornikowi: “Spieprzyłeś mi ramadan. Zarżnę cię”

Mężczyźni przed sądem twierdzili, że prokurator i policjanci kłamią, a na ich winę nie ma dowodu. Prokurator chciał 6 miesięcy więzienia dla tych, którzy weszli w bójkę z policją i dwóch dla pozostałego imigranta.

Sąd nie zgodził się z argumentacją prokuratora i zdecydował się wydać wyrok 4 miesięcy więzienia dla Marokańczyka, który pobił policjanta, trzy miesiące dla pozostałych agresywnych imigrantów i miesiąc dla ostatniego mężczyzny.

ladepeche.fr

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY