Austria: 16-latek uratował kobietę przed gwałtem. Policja o napastniku: “Typ obcy”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay.com / CC

W czwartek rano mieszkanka Linz padła ofiarą napastnika, który próbował ją zgwałcić. Od gwałtu uchronił kobietę nastolatek.

To dzięki interwencji 16-latka kobieta nie została zgwałcona. 36-letnia ofiara twierdzi, że już wcześniej zauważyła mężczyznę, który śledził jej ruchy. Kiedy przechodziła przez park mężczyzna chwycił ją od tyłu i wciągnął w krzaki.

Kobieta walczyła i krzyczała o pomoc, kiedy oprawca rozdarł jej spodnie i próbował zgwałcić. Krzyki 36-latki usłyszał nastolatek, który bez wahania przyszedł na pomoc kobiecie – kopnął mocno napastnika w bok ciała. Przestępca upadł, jednak szybko się podniósł i uciekł do miasta.

Policja przeszukała pobliskie ulice, ale nie złapała sprawcy. Napastnik został opisany przez służby – Gwałcicielem był mężczyzna, około 25 lat, ma ok. 170 centymetrów wzrostu, to “typ obcy” (prawdopodobnie Afgańczyk lub Syryjczyk). Miał ciemne krótkie włosy, ciemne oczy i ciemną trzydniową brodę.

Dochodzenie zostało przejęte przez wydział kryminalny miejskiego dowództwa policji w Linzu. Policja szuka świadków wydarzenia.

Na portalu Heute, który opisuje zdarzenie, zorganizowano specjalną sondę, gdzie pytano się czytelników czy służby mają wystarczające kwalifikacje do łapania przestępców – aż 87% ankietowanych stwierdziło, że policjantom powinno się pozwolić na więcej, aby mogli dobrze chronić mieszkańców. Tylko 13% stwierdziło, że obowiązujące prawo jest wystarczające.

heute

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY