Tomasz Komenda wskazuje osoby, przez które został niesłusznie skazany. “Lista Komendy”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

youtube/onetnews (screen) / youtube/onetnews (screen)

Sprawa Tomasza Komendy od tygodniu odbija się szerokim echem. Mężczyzna został niesłusznie skazany za zbrodnię, której nie popełnił. W więzieniu spędził 18 lat, a teraz wskazuje winnych. 

Tomasz Komenda został niesłusznie skazany na karę 25 lat pozbawienia wolności. Dopiero po 18 latach więzienia Sąd Najwyższy go uniewinnił. Teraz mężczyzna będzie ubiegał się o ok. 10-milionowe odszkodowanie za stracone lata i piekło jakie przeżył w więzieniu.

Jak się okazuje Komenda dobrze wie, przez kogo trafił za kratki. Na liście, do której dotarł “Fakt” pojawiają się konkretne osoby. Wśród osób, które wymienił Komenda, są m.in. dwaj emerytowani policjanci Zbigniew P. i Bogusław R., świadek Dorota K., dwaj prokuratorzy oraz obrońca Komendy – Michał K.

Już wcześniej głośno było o roli, jaką miała odegrać sąsiadka babci Tomasza Komendy – Dorota P., która wskazała go jako osobę z portretu pamięciowego podejrzaną o gwałt i zabójstwo. Jak się okazało jej zeznania daleko mijały się z prawdą.

Jak przypomina wprost.pl, Prokuratorzy ustalają, czy nie dochodziło do tworzenia fałszywych dowodów, które ukierunkowywałyby postępowanie przeciwko osobie niewinnej bądź zatajania dowodów niewinności. Sprawa jest badana także pod kątem ewentualnego poplecznictwa i bezprawnego pozbawienia wolności Tomasza Komendy.

 

wprost.pl / fakt24.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY