Tłum Hindusów zlinczował dwóch muzułmanów podejrzanych o zabicie świętej krowy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. elmerfudd

W Indiach tłum zlinczował muzułmanów, którzy zostali oskarżeni o zabicie świętej krowy. Wioska, gdzie miał miejsce lincz, ma około 600 mieszkańców, a większość z nich utrzymuje się ze skromnego dochodu z rolnictwa.

Wieśniacy już od dawna twierdzili, że ich bydło regularnie ginęło, jednak nie mieli pojęcia, że krowy są wykradane i zabijanie. Mieszkańcy zaczęli podejrzewać o to muzułmanów.

Atak na dwóch muzułmańskich mężczyzn w pobliżu wioski Ambar, podczas zabijania krów, był według mieszkańców spowodowany czynniki ekonomicznymi, a nie “uwielbieniem” bydła.

Lincz miał miejsce w czwartek wieczorem. W jego wyniku jeden z mężczyzn, Siraj Khan, nie żyje. Drugi, Shakeel Maqbool, jest w szpitalu, a jego stan jest krytyczny. Cztery osoby zostały aresztowane w związku z pobiciem mężczyzn.

Według osób, które napadły na muzułanów zlinczowani zasługują na to jak zostali potraktowani – Zasłużyli na to co otrzymali. Czy istnieje przepis, dzięki któremu możemy uzyskać rekompensatę za zabite byki? Wieśniacy twierdzili, że mężczyźni zostali “przyłapani na gorącym uczynku”.

Gdy mieszkańcy zostali zaalarmowani przez sąsiadów o kolejnym uboju bydła, na miejscu pojawiło 100 wieśniaków uzbrojonych w kije. Muzułmanie zostali zatrzymani. Następnie Hindusi pobili i pozostawili ich na śmierć przy drodze. Mężczyzn odnalazła policja, która w związku ze sprawą aresztowała tylko czterech mieszkańców wioski.

Służby tłumaczą, że zostało oskarżonych tylko czterech mężczyzn ponieważ tylko oni mogli zostać zidentyfikowani. Więcej aresztowań jest mało prawdopodobnych – powiedzieli mediom.

indianeexpress

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY