Opole: Policjant zastrzelił człowieka na parkingu. Odpowiadał ogniem?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Policja

/ fot. maxpixel

Do strzelaniny doszło ok. godziny 12:00 w Opolu przy ul. Cmentarnej. Wiadomo, że nie żyje jedna osoba. Teren został ogrodzony przez służby, które prowadzą na miejscu czynności.

Do strzelaniny doszło, gdy dyżurny komisariatu zauważył, że przed budynkiem nieznany mężczyzna niszczy samochód. Policjant wybiegł z komisariatu i próbował zatrzymać wandala. – informuje RMF FM.

Jako pierwszy broni użył napastnik. Na widok policjantów wyciągnął pistolet i oddał w ich kierunku strzał. W drugim ręku wciąć trzymał narzędzie, którym wcześniej niszczył pojazd. Wtedy na miejscu było już trzech mundurowych. Jeden z nich natychmiast wyciągnął broń i odpowiedział ogniem w kierunku napastnika. 43-latek został ranny. Pomimo reanimacji, jego życia nie udało się uratować.

Co najmniej jeden z pocisków ugodził mężczyznę. – komentuje rzecznik opolskiej prokuratury Stanisław Bar. Prokuratura sprawdzi teraz czy policjant nie nadużył swoich uprawnień.

To będzie przedmiotem śledztwa, które zostanie przeprowadzone. Na miejscu trwają czynności przeprowadzane przez prokuraturę rejonową i okręgową. Zabezpieczony będzie monitoring z komisariatu i broń służbowa funkcjonariuszy. Wszystko po to, aby wyjaśnić wszechstronnie okoliczności tego zdarzenia. – dodaje.

 

rmf24.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY