Niemcy: Ksiądz podczas Mszy świętej założył muzułmański czador… w proteście przeciw AfD

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Foto: picture alliance / blickwinkel / dpa / JF-Montage

Duchowny Wolfgang Sedlmeier wywołał sensację, gdy podczas Mszy Świętej założył muzułmański czador. Według niego każdy, kto dyskryminuje ludzi ze względu na ich nakrycia głowy narusza godność ludzką, a tym samym Ewangelię.

Kto dyskryminuje ludzi ze względu na religijne nakrycie głowy narusza godność ludzką, a tym samym ducha Ewangelii – mówił ksiądz podczas kazania wygłoszonego do wiernych.

Duchowny krytykował przewodniczącego grupy parlamentarnej AfD – nie wymienił nazwiska, jednak powiedział podczas kazania, że jego krytyka jest skierowana “przeciwko posłowi, który odnosił się do wybranej grupy kobiet w protekcjonalny i obraźliwy sposób”.

Osobą, która wypowiedziała się negatywnie był poseł Alice Weidel. Powiedział on w środę podczas debaty w Bundestagu, że “Dziewczęta z chustami na głowach nie zapewnią nam dobrobytu, wzrostu gospodarczego, a zwłaszcza państwa opiekuńczego”. Mówił również, że to one w dużej mierze odpowiadają za akty terroryzmu.

Wypowiedź jako pierwszy skrytykował Wolfgang Schäuble. Według niego połączenie “dziewczyny noszącej chusty” i “ataków terrorystycznych” jest dyskryminacją.

W swoim kazaniu ks. Sedlmeier dystansował się od ludzi, którzy krytykowali innych za noszenie kipa, chusty na głowie lub burki. Po Mszy świętej stał jak zwykle przy wyjściu z kościoła, gotów pożegnać się z wiernymi – z chustką na głowie.

Kazanie księdza wywołało spore oburzenie w sieci społecznościowej. Użytkownicy Facebooka pisali m.in. Ten katolicki ksiądz broni chusty, która jest symbolem ucisku kobiet. Warto zauważyć, że to nie pierwszy tego rodzaju występ duchownego. Jak sam często podkreśla “uwielbia spektakularne rzeczy i czyny”.

Twitter/schwaebische.de

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY