[NASZ WYWIAD] Adam Kasiarz: “Takich ludzi, którzy reprezentują ONR potrzebuje Polska nasza”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. facebook

24 kwietnia, dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, Adam Kasiarz udał się w podróż dookoła świata na rowerze. Mamy zaszczyt zaprezentować wywiad z Adamem.

Skąd w ogóle wziął się pomysł uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez podróż rowerem dookoła świata?

Ogólnie sprowadza się to do tego, że to moja druga podróż rowerem dookoła świata. Pierwsza( 2014 rok) była hołdem złożonym mojej zmarłej mamie- przekręciłem wtedy 17 000 km przez cztery kontynenty. Wtedy już poczułem smak przygody i wiedziałem, że pojadę jeszcze raz. Długo myślałem, żeby zrobić coś ciekawego dla Polski naszej. 100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę idealnie nałożyła się na czas planowanej drugiej podróży na rowerze, więc postanowiłem w ten sposób złożyć hołd ojczyźnie.

Pomysł wydaje się być dość odważny. Czy miałeś chwile zwątpienia czy warty jest on realizacji? Czy masz jakieś obawy związane z tak długą podróżą?

To pytanie sprowadza się do tego co napisałem wcześniej, czyli że to moja druga podróż. Mam w związku z tym spore doświadczenie po pierwszej wyprawie, ale oczywiście obawy były, są i będą. W poprzedniej podróży przeżyłem sporo ekstremalnych sytuacji jak:choroba wysokościowa w Peru, głodówki, zagubienie się na pustyni itp. Równocześnie mam dużo wiary i nadziei w sobie na powodzenie tego przedsięwzięcia. Szczególnie dużo siły dają mi ludzie poznani w drodze jak i ci, którzy śledzą mój blog wspierając mnie dobrym słowem.

Podróż dookoła świata to odważny, ale jednak jednorazowy wyczyn. W jaki sposób realizujesz patriotyzm na co dzień?

Może i jednorazowy, ale zarazem paromiesieczny. Myślę, że w tym czasie sporo ludzi (szczególnie Polaków) przyłączy się do tej akcji i będą dumni, że biało – czerwona flaga przemierza świat, dumnie powiewając w odległych zakątkach globu. Patriotyzm na co dzień realizuje starając się jak najczęściej poruszać tematy związane z Polską (w rozmowach z ludźmi). A w trasie wyrażam moje uwielbienie do Ojczyzny, opowiadając napotkamy ludziom naszą historie, o której duża część z nich nie ma pojęcia lub ma pojęcie złe.

Jak oceniasz obecną sytuację polityczną w Polsce? Jakie cele na ten moment powinni stawiać sobie Polacy?

Obecna sytuacja w Polsce nie jest zbyt dobra. Szczególnie polityka zagraniczna – czyli przychylność środowisku żydowskiemu ( w głowie mi się to nie mieści, że tak można), napływ taniej siły roboczej ze wschodu, głównie Ukrainy. Powinniśmy tworzyć media narodowe oraz silne zjednoczone społeczeństwo. A cała myśl polityczna powinna być silnie związana z naszą historia , tradycja polską jak i naszym Świętym Kościołem Katolickim! Moje myśli zaczynają maszerować w stronę ONR – mój serdeczny przyjaciel jest jego sympatykiem. Takich ludzi, którzy reprezentują ONR potrzebuje Polska nasza, aby ją zmieniać na lepsze.

CWP!!!! 10 MAJA 2018 gdzieś na Morzu Czarnym

Z Adamem Kasiarzem rozmawiała Małgorzata Jarosz

Zobacz także:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY