Cimoch: “Panie Prezydencie: Polska, nie Polin!” Działacze polonijni wyproszeni ze spotkania z prezydentem Dudą [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Media Narodowe

Przewodniczący koła Chicago Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Arkadiusz Cimoch wypowiedział się w Komentarzu Mediów Narodowych na temat niedawnej wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych.

Nasz gość opowiedział, że pomimo tego, że ich działacze zostali wpuszczeni na miejsce dla Polonii, a służby porządkowe widziały, że mieli ze sobaątransparenty, to zostali oni wyproszeni po pewnym czasie, po pojawieniu się transparentów innej grupy o żądaniu ekshumacji w Jedwabnem.

Zobacz też: Rosowski: „A. Duda zakazał polskich flag i wyrzucił Polonię spod Pomnika Katyńskiego”

Nasz rozmówca podkreślał prewencyjny charakter tej cenzury, bo o treści transparentów służby porządkowe nie miały pojęcia. Na banerach znajdowały się hasła: “Nie przepraszam za Jedwabne” i przekreślony wyraz Polin, a Polska była podkreślona.

Zobacz też: Andrzej Duda spotkał się z Żydami. Internauci wypatrzyli jeden szczegół: “Prezydent państwa do oskubania”

Oficjalnym powodem usunięcia działaczy polonijnych był prywatny charakter spotkania z prezydentem, a wszelkie transparenty tam miały być zakazane. Jest to o tyle absurdalne, że zostali oni z transparentami wpuszczeni i przebywali na tym terenie przez prawie godzinę.

Całość wywiadu z Arkadiuszem Cimochem znajduje się poniżej. Aby być na bieżąco z nowymi produkcjami subskrybuj nasz kanał na portalu YouTube!

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY