Cenckiewicz opublikował notatkę SB o Lechu Wałęsie. “Bezpieka wszystko wiedziała i przewidziała”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. wikimedia commons

Znany historyk Sławomir Cenckiewicz nie ustaje w badaniu agenturalnej przeszłości byłego prezydenta Lecha Wałęsy. Na swoim profilu na Twitterze opublikował fragment notatki przygotowanej przez komunistyczną Służbę Bezpieczeństwa. 

Opublikowany przez Cenckiewicza fragment notatki SB dotyczy charakterystyki Lecha Wałęsy. Lecha Wałęsę cechuje brak odpowiedzialności w postępowaniu, głupota, cwaniactwo, cynizm i dwulicowość. Poprzez prowokacyjne zachowanie się dąży do utrzymania swej popularności, mitu przywódcy, wodza, męczennika i mesjasza dziejowego. – czytamy.

Bezpieka jednak w sprawie Wałęsy wszystko wiedziała i przewidziała… Mogli go wyłączyć, ale nie chcieli, więc mamy efekt gry operacyjnej podniesiony do poziomu Noblisty. – skomentował historyk.

Później Cenckiewicz opublikował jeszcze inny fragment, z którego wynika, że komunistyczne służby celowo utwierdzały Wałęsę w przekonaniu, że ktoś planuje zamach na jego życie. Rozwinąć działania utwierdzające L. Wałęsę o przygotowaniu zamachu na jego życie. W celu tym m. innymi zrealizować akcję “ARAB” oraz przeprowadzić z nim rozmowę uprzedzającą przez wyznaczonego funkcjonariusza MSW. – czytamy.

Twitter

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY