We Włoszech trzęsienie ziemi? “Jak za czasów Mussoliniego”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Rozmowy koalicyjne we Włoszech prowadzą obecnie eurosceptyczne partie – Ruch Pięciu Gwiazd i Liga Północna. Liberalne państwa Unii Europejskiej są coraz bardziej zaniepokojone.

Wszystko wskazuje na to, że będziemy mieli pierwszy eurosceptyczny rząd w państwie założycielskim Unii Europejskiej.

Między Ligą i Ruchem Pięciu Gwiazd w wielu punktach panuje ogromna niezgoda i interesy ich elektoratów w wielu sprawach są nie do pogodzenia. Obie partie zadecydowały jednak połączyć się wobec wspólnego wroga – Brukseli.

Nie dla masonów i przestępców

Nowe informacje o wspólnym programie dostarczył poprzez media społecznościowe komentator polityczny Adam Gwiazda, który informuje m. in. o tym, że do rządu nie będą mogli wejść członkowie masonerii, a także osoby skazane prawomocnymi wyrokami.

 

 

“Jak za Mussoliniego”

Rozmowy koalicyjne między Ligą, a M5S szczególnie gorąco komentowane są we Francji.

Dziennik “Le Monde” ostrzega, że ta “awantura musi doprowadzić do konfliktu z Brukselą”, gdyż pierwszy eurosceptyczny rząd w państwie założycielskim UE może być zagrożeniem dla podstaw konstrukcji europejskiej.

Według francuskiego komentatora telewizyjnego kanału informacyjnego LCI w programie włoskiej koalicji przewidziane są bardzo kosztowne posunięcia, np. obniżki podatków i wzrost wydatków, które będą miały ogromne konsekwencje dla całej Europy.

“Le Monde” zauważa z kolei, że w planach koalicji jest wprowadzenie mechanizmu odwoływania deputowanych i radnych, co “istniało tylko za (Benita) Mussoliniego”. Według dziennika zmiany zawarte w programie rządowym “przypominają bardziej zmianę ustroju niż tradycyjną zmianę programu” w przypadku nowego rządu.

FORSAL / TWITTER / MEDIANARODOWE

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY