Nowe badania ws. Hitlera: “Możemy wstrzymać się z wszystkimi teoriami spiskowymi”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Adolf Hitler

Adolf Hitler / Fot. domena publiczna/ wikimedia commons

Naukowcy kolejny raz zbadali zęby Hitlera. Według nich wyniki badań położą kres nt. teorii spiskowych dotyczących dyktatora.

Zęby są autentyczne, nie ma żadnych wątpliwości. Nasze badania dowiodły, że Hitler zmarł w 1945 roku – podkreślał profesor Philippe Charlier w rozmowie dla agencji AFP. Naukowcy dowiedli, że przyczyną śmierci było zażycie cyjanku oraz postrzał z pistoletu.

Badania zostały opublikowane w czasopiśmie naukowym “European Journal of Internal Medicine”. Prof. Charlier był ich współautorem. Wraz z nim nad zębami Hitlera pracowało czterech naukowców.

Możemy wstrzymać się z wszystkimi teoriami spiskowymi na temat Hitlera, który nie uciekł do Argentyny na pokładzie łodzi podwodnej, nie znajduje się w ukrytej bazie na Antarktydzie lub po ciemnej stronie księżyca – przekonywał naukowiec.

Na badanie zgodziły się rosyjskie służby. To FSB upoważniła francuskich naukowców, na czele z prof. Charlierem, do zbadania kości Hitlera. Badacze mogli się przyjrzeć również fragmentowi czaszki, który został przedstawiony jako pochodzący od Führera, z dziurą po lewej stronie, najprawdopodobniej spowodowanej przez kulę.

Analiza i badania wskazały na zły stan zębów Hitlera – miały osad kamienia nazębnego, były jednak bez śladu spożywania mięsa. Badania potwierdziły, że przywódca III Rzeszy zmarł 30 kwietnia 1945 roku wraz z Ewą Braun. Nie wiedzieliśmy, czy użył ampułki z cyjankiem, by się zabić, czy był to strzał w głowę. Prawdopodobnie użył obu metod na raz – powiedział profesor Charlier.

Naukowcy badając zęby nie znaleźli śladów prochu, co wskazuje na to, że rewolwer nie był przystawiony do ust. Jednak złogi, które były widoczne na sztucznych zębach mogą wskazywać na “reakcję chemiczną pomiędzy cyjankiem a metalem z protez”.

rzeczpospolita

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY