MSWiA: Obywatele RP nawoływali do łamania prawa

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Obywatele RP/FB

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowało, że szef resortu Joachim Brudziński skierował do sądu wniosek o zawieszenie Zarządu Fundacji Wolni Obywatele RP i wprowadzenie zarządu komisarycznego. Powodem jest nawoływanie do naruszania prawa przez tę organizację.

MSWiA opublikowało we wtorek komunikat w tej sprawie. Napisano w nim, że ,,związku z naruszaniem postanowień Statutu Fundacji Wolni Obywatele RP oraz prawa powszechnie obowiązującego m.in. poprzez nawoływanie do aktów naruszania prawa, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji 20 listopada 2017 r. złożył w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa wniosek o zawieszenie Zarządu Fundacji i wyznaczenie zarządcy”. Jak zaznaczył resort, to ,,sąd ostatecznie rozstrzygnie, czy doszło do złamania prawa”.

Nowoczesna tonie w długach. Petru ujawnił kwotę!

 

Ministerstwo przypomniało, że, zgodnie ze statutem Fundacji, to MSWiA sprawuje nad nią nadzór. – Nadzór jest prowadzony zgodnie z przepisami obowiązującej ustawy o fundacjach. Zadaniem ministra – jako organu sprawującego nadzór – jest zapewnienie, by Fundacja Wolni Obywatele RP, reprezentowana przez Zarząd, w swej działalności przestrzegała przepisów prawa i postanowień Statutu – czytamy w oświadczeniu.

MSWiA zaznaczyło także, że już w lipcu ubiegłego roku Obywatele RP byli wzywani do zaprzestania łamania postanowień statutu. Na realizację wytycznych stowarzyszenie miało 14 dni. – Pismo to zostało skutecznie doręczone 27 lipca 2017 r., zatem wyznaczony termin upłynął 10 sierpnia 2017 r. – napisano. Jak stwierdził resort, Fundacja i stojący na jej czele zarząd ,,mimo upływu kilku miesięcy, nie zastosowali się do wezwania do zaprzestania naruszania prawa, w tym także nawoływania do aktów naruszania prawa”.

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa rozpatrzy sprawę 10 września.

 

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY