Kard. Walter Brandmuller: “Promotorzy kapłaństwa kobiet są heretykami”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay

Kard. Walter Brandmuller, jeden z autorów tak zwanych “dubiów”, wypowiedział się w kwestii kapłaństwa kobiet. Hierarcha nie ma wątpliwości, iż promotorzy rozwiązań takiego typu są heretykami, a konsekwencją tego jest ekskomunika.

Duchowny swoją opinię w kwestii kapłaństwa kobiet wyraził na łamach niemieckiego “Die Tagespot”. Komentarz miał być odpowiedzią na słowa Annegret Kramp-Karrenbauer, bliskiej współpracownicy Angeli Merkel. Kramp-Karrenbauer stwierdziła niedawno, iż dobrze byłoby, gdyby kobiety obejmowały kierownicze role w Kościele katolickim.

Hierarcha przypomniał, iż nauka o kapłaństwie kobiet jest niezgodna z doktryną Kościoła. Pomysły takiego typu zostały autorytatywnie wykluczone przez papieża Jana Pawła II. Kard. Brandmuller nie ma wątpliwości, iż każdy kto nalega na tę sprawę, opuścił fundamenty wiary katolickiej.

Czytaj także: Bliski doradca papieża: Kwestię wyświęcania kobiet może wyjaśnić sobór

Kardynał w swoich rozważaniach zacytował następujące słowa papieża Jana Pawła II: Na mocy mojej posługi, aby umocnić mych braci […] oświadczam, że Kościół nie ma żadnego upoważnienia do udzielania święceń kapłańskich kobietom i że ten wyrok ma być ostatecznie utrzymywany przez wszystkich wiernych Kościoła.

Hierarcha wskazuje, iż oświadczenie papieskie spełnia wszystkie wstępne warunki niezbędne do nieomylnej – to znaczy nieodwołalnej – decyzji dogmatycznej, ponieważ papież odniósł się do kwestii autorytetu i mówił o kwestiach wiary dla całego Kościoła.

To nie jest kwestia opinii ani tłumienia opinii, ale dotyczy dogmatu objawionego przez samego Boga- tłumaczy kardynał.

pch24.pl

Zobacz także:

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY