Wałęsa do protestujących w Sejmie – Na 18 muszę być w Puławach

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ onet.pl

Lech Wałęsa odwiedził protestujących w Sejmie rodziców osób niepełnosprawnych. Ci proponowali mu dołączenie się do protestu. Były prezydent jednak odmówił.

Chciałbym wnieść jakiś wkład do waszej walki – powiedział Wałęsa. – Mówią, że należało załatwiać te sprawy wtedy, kiedy byłem prezydentem. Otóż oświadczam tym mądralom, że w tamtym czasie ja więcej nie mogłem zrobić – dodał.

Większą część spotkania były prezydent poświęcił krytyce PiS. – Próbują was rozgrywać, wymanewrować (…) Są perfidni, gdzieś mają wasze męki – mówił. Stwierdził też, że wolałby komunę niż obecny rząd.

Karczewski o obniżeniu pensji senatorów

 

– Musicie być solidarni między sobą, musicie postarać się o argumenty, które do nich trafią – przekonywał Wałęsa. Poradził strajkującym szukanie pomocy u ,,silnych” grup społecznych, np. górników.

Ze strony protestujących padła prośba o to, by Wałęsa pozostał z nimi na proteście. – Prosimy, by pan został z nami, mamy wolny materac – powiedziała jedna z kobiet.  – Ja chcę zwyciężać z wami, a nie siedzieć – odparł były prezydent. Dodał, że na 18 musi być w Puławach.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY