Nowoczesna tonie w długach. Petru ujawnił kwotę!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Flickr.com

O tym, że Nowoczesna boryka się z poważnymi problemami finansowymi wiadomo od dawna. Nieznana dotąd pozostawała jednak skala zadłużenia. Konkretną kwotę w rozmowie z interia.pl ujawnił sam Ryszard Petru. Nie są to małe pieniądze. 

Ryszard Petru pytany o jego przewidywania na temat przyszłości Nowoczesnej, nie pozostawił złudzeń. Nie życzę Nowoczesnej źle, ale Nowoczesna dzisiaj od Platformy niczym się nie odróżnia. Będzie z tego jedna partia. Platforma nieraz proponowała nam połączenie. – przyznał dodając, że sam nigdy by się na to nie zgodził.

Dziennikarki przeprowadzające wywiad zarzuciły mu, że wprowadził partię w długi, a potem ją zostawił. Była to decyzja konieczna w obliczu błędu popełnionego przez Michała Pichowicza. Jak długo byłem przewodniczącym, dług ten spłacałem – bo taka jest odpowiedzialność przewodniczącego. – przyznał.

Przy okazji ujawnił skalę zadłużenia Nowoczesnej. Okazuje się, że w chwili gdy przestał być przewodniczącym partii, dług sięgał aż 1 mln 800 tys. zł. Co więcej, przyznał, że od tego czasu sytuacja finansowa mogła się pogorszyć, bo wcześniej to on organizował fundusze na spłatę zadłużenia.

Zebrałem na Nowoczesną kilkanaście milionów złotych od zera, nikt inny tego nie zrobił. Pozyskałem pieniądze na kampanię, potem przez dwa i pół roku finansowałem partię. Mój wkład jest bardzo duży. – chwalił się.

dorzeczy.pl / interia.pl 

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY