Dr Aondo-Akaa o postulatach osób niepełnosprawnych: “Racja jest po stronie rządu”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Dr Bawer Aondo – Akaa, niepełnosprawny teolog z Krakowa, na antenie programu “Minęła 8” zabrał głos w sprawie protestu rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych.

Dr Aondo- Akka wskazuje, iż w jego opinii racja leży po stronie rządu, ponieważ spełnił on już ponad 50% postulatów osób niepełnosprawnych- W demokracji każdy ma prawo strajkować (…) ale uwaga – chodzi o metodę strajku. Jak mawiał Jan Paweł II – strajk nie może odbywać się kosztem wszystkich obywateli danego społeczeństwa, danej wspólnoty- komentuje teolog.

Czytaj także: Przed Sejmem gorąco – trwa ogólnopolski protest rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych

Doktor wyraził również chęć rozmowy z protestującymi. Nie chce rozmawiać z opiekunami, ale- jako “starszy kolega”- chce porozmawiać z samymi niepełnosprawnymi- Mogę stać przy szlabanie, nie ma problemu. Ale (chcę rozmawiać – przyp. red.) tylko z panem Jakubem i panem Adrianem. Ja myślę, że na pewno są oni ludźmi, którzy mają swoje ambicje, osiągnięcia i marzenia. I uważam, tu mówię wprost – panie Adrianie, panie Jakubie – wy możecie więcej, wy chcecie więcej, ja was bardzo szanuję- dodaje.

Teolog wskazuje, iż w jego orzeczeniu lekarskim figuruje hasło “niezdolny do pracy”, a mimo to ma aż cztery miejsca pracy- Tu jest właśnie problem z orzeczeniem. To trzeba też zmienić. Trzeba systemowo zmienić problem wsparcia osób z niepełnosprawnością. Nie tylko jeden element w układance, bo taka zmiana może zaszkodzić (…) niestety 500 zł czystej gotówki spowoduje demoralizację osób z niepełnosprawnością, w konsekwencji w całym społeczeństwie- wskazuje.

pch24.pl

Zobacz także:

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY