Przeżyła swoją aborcję – teraz niesie przesłanie dla Irlandczyków [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Gianna Jessen, kobieta, która przeżyła swoją aborcję niesie specjalne przesłanie do Irlandczyków.

Gianna Jessen to amerykańska działaczka ruchu pro-life. Urodziła się jako córka 17-letnich rodziców w 30-tym tygodniu ciąży w wyniku nieskutecznej aborcji. Swoją historię opowiada teraz Irlandczykom, którzy 25 maja zadecydują o tym, czy ich prawo nadal będzie chroniło życie.

Obywatele Irlandii będą musieli odpowiedź na pytanie o zniesienie ósmej poprawki do konstytucji z 1983 roku, która zrównała prawo do życia matki i jej nienarodzonego dziecka. Dopiero po tym rządzący będą mogli podjać jakiekolwiek prawo aborcyjne – przypominamy, że w Irlandii od 1 stycznia 2014 roku prawo zezwala na dokonanie aborcji w przypadku bezpośredniego zagrożenia życia matki.

Sprawą zainteresowała się Gianna Jessen, która przyjechała do Dublina, aby opowiedzieć swoją historię. – Jestem adoptowana i moi biologiczni rodzice mieli wtedy 17 lat. Mama była prawie w 8 miesiącu ciąży, gdy wybrała się do kliniki aborcyjnej i zdecydowała się, by mnie zabić. Pomijając fakt, że nie umarłam, choć przecież na to liczyli – mówiła działaczka pro-life.

Urodziłam się w klinice aborcyjnej. Nie jestem częścią czyjegoś ciała. Mam swoje własne. Więc jakie były moje prawa? Powiedzcie mi to – zwraca się do tłumu – Możecie wykrzykiwać swoje slogany cały dzień, ale mówię wam to z miłością, ale twardo, że moje prawa też się liczą! Jestem kobietą i nie krzyczycie, jak moje prawa zostały pogwałcone tego dnia. Myślicie tylko o sobie i o momencie do 12 tygodnia ciąży. Powiem wam coś. Bicie serca dziecka w łonie matki słychać już w 16 dniu. Słyszycie bicie serca i nie powiecie, że to życie? – podkreślała w przemówieniu Amerykanka.

Podczas swojej wypowiedzi namawiała Irlandczyków, aby dalej chronili życie dziecka. Zaznaczyła również, że feministkom wcale nie zależy na prawach kobiet – To jest takie proste, by mówić o “moich prawach”. Ale żadna feministka nigdy nie mówiła mi o tym, jakie są moje prawa. One próbują jedynie mnie uciszyć. I jest to niezwykle interesujące dla mnie.

Przemówienie i relację z pikiety obrońców życia możecie obejrzeć w poniższym filmiku. Przypominamy, że również Media Narodowe mają swój kanał na portalu YouTube – zachęcamy do jego subskrypcji!

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY