Komisja Europejska zaskarżyła Niemcy przed Trybunał Sprawiedliwości UE

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay.com

Komisarz ds. środowiska Karmenu Vella poinformował, że Komisja Europejska zaskarżyła Niemcy przed Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Rząd Angeli Merkel będzie musiał się tłumaczyć z zanieczyszczeń powietrza.

Niemcy zostały pozwane za smog. Według komisarza UE walczy o czyste powietrze, natomiast norm ws. limitów dotyczących tlenków azotu lub pyłów drobnych nie spełniają właśnie m.in. Niemcy. Dlatego też nie tylko one zostaną zaskarżone, wraz z nimi pozwanych zostało pięć innych państw.

Karmenu Vella podaje, że głównym powodem było przekroczenie dozwolonych wartości tlenków azotu w 66 niemieckich miastach i gminach. Wysokie przekroczenie dozwolonych norm było aż w 20.

Według KE Niemcy nie podjęły wyraźnych kroków, aby zmienić sytuację i w jak najszybszym czasie skrócić okresy, w których regiony przekraczają limity. – Długo czekaliśmy, ale jeszcze dłużej czekać nie możemy – powiedział komisarz Vella.

Podobna sytuacja jest w pozostałych pięciu krajach. Francja, Wielka Brytania, Włochy, Węgry i Rumunia także nie przestrzegają limitów obowiązujących od 2010 roku. Dodatkowo KE kolejny raz upomniała Niemcy oraz inne kraje z powodu zwlekania z reakcją na skandal z dieslami w Volkswagenie.

Wśród pozwanych nie ma Polski ponieważ takie samo postępowanie rozpoczęło się już w 2015 r. tego roku TSUE uznał rząd za winny zaniedbań.

money.pl

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY