Są zarzuty dla “Masy”. Trafi do więzienia?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ magnapolonia.org

Wczoraj doszło do zatrzymania znanego świadka koronnego, Jarosława S. ps. “Masa”. Tymczasem już dzisiaj prokuratura przedstawiła mu zarzuty. Grozi mu aż 10 lat więzienia. 

Dzisiaj prokuratura poinformowała o zarzutach jakie usłyszał „Masa”. Świadek koronny miał wyłudzić za pomocą nierzetelnych dokumentów kredyty i pożyczki na łączną kwotę 668 515,51 zł w ośmiu bankach w Warszawie, Łodzi oraz innych miejscowościach na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego.

Oprócz tego, Jarosław S. miał także wielokrotnie udzielać korzyści majątkowych w postaci środków anabolicznych oraz dwóch ton produktu grzewczego pelletu wartości 1.479,10 zł Zbigniewowi G., pełniącemu funkcję Naczelnika Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.  Miał również wspólnie i w porozumieniu, z zatrzymanymi wczoraj rano synem Mariuszem Ł. i Wojciechem Z. udzielić korzyści majątkowej w kwocie 2 tys. zł Grzegorzowi S., urzędnikowi II Urzędu Celnego w Łodzi. Miało to związek z postępowaniem prowadzonym przeciwko Mariuszowi Ł.

Na tym nie koniec. „Masa” miał również dwukrotnie składać fałszywe zeznania, a także powoływać się na wpływy w policji. Przedstawiono mu również zarzut oszustwa na szkodę właściciela firmy budowlanej, który za ułożenie kostki brukowej na terenie posesji zajmowanej przez Jarosława Ł. nie dostał należnej zapłaty w kwocie 160 tys. zł.

Za zarzucane przestępstwa Jarosławowi Ł. grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Prokuratura Krajowa

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY