Mówiła o “Polakach-gojach jako zwierzętach bez duszy”. Teraz dostanie 0.5 mln zł od Gowina

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ FOT. SCREEN/TVN24

Poznaliśmy laureatów organizowanego przez Narodowe Centrum Nauki konkursu OPUS 14. Jedną z nich jest prof. Barbara Engelking. Otrzyma z budżetu państwa na kolejne „badania” 500 tysięcy złotych. Jej ostatnia książka pt. „Dalej jest noc. Losy Żydów w wybranych powiatach okupowanej Polski” oskarża Polaków o udział w Holokauście. Czy ekipa „dobrej zmiany” wie, jakie „badania” finansuje?

Konkurs OPUS skierowany jest do szerokiego grona naukowców niezależnie od stażu i stopnia lub tytułu naukowego. Dofinansowanie otrzymane w ramach tego konkursu można przeznaczyć na stworzenie zespołu badawczego oraz zakup aparatury niezbędnej do realizacji badań.

O sprawie, jako jeden z pierwszych, poinformował na Twitterze dr hab. Sławomir Cenckiewicz, dyrektor Wojskowego Biura Historycznego im. gen. broni Kazimierza Sosnkowskiego.

„Władze RP dały właśnie pół miliona złotych na kolejne badania prof. B. Engelking – dziękuję za taką obronę polskiego imienia! Polska i jej instytucje stają się pośmiewiskiem, bo sami finansujemy antypolonizm i swoich osobistych wrogów. Cudownie!” – napisał historyk.

 

Na Twitterze rozgorzała ostra dyskusja w sprawie przyznanych grantów. Internauci w mocnych słowach skrytykowali wicepremiera Jarosława Gowina i prowadzony przez niego resort nauki i szkolnictwa wyższego, który jest odpowiedzialny za sfinansowanie naukowych dotacji.

 

PCH24

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY