Jakubiak wystawił na sprzedaż swoje trzy browary – chce uzyskać za nie 108 mln zł

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. maxpixel.com

Portal wiadomoscihandlowe.pl podaje, że poseł Marek Jakubiak wystawił na sprzedaż swoje browary. Za Ciechana, Bojanowa i Lwówka chce 108 milionów złotych.

Poseł to zalożyciel i właściciel Browarów Regionalnych Jakubiak – producenta piwa, napojów słodowych i destylatów. Początki przedsiębiorstwa BRJ sięgają 2002 roku.

Wśród potencjalnych kupców znaleźli się inwestorzy z Chin czy Stanów Zjednoczonych – Jakubiak za Ciechana chce dostać 60 mln zł, za Lwówek – 20 mln zł, a Bojanowo – 28 mln zł. Nie zapadła jeszcze decyzja komu Jakubiak sprzeda swoje browary, chociaż jak twierdzi zainteresowany codziennie odbiera w tej sprawie kilka telefonów.

Sam poseł Kukiz’15 już od ponad dwóch lat mówi o poszukiwaniu inwestorów. Jeszcze w sierpniu 2016 roku informował Puls Biznesu, że chce sprzedać inny browar – Biskupiec. Myślał również, aby stworzyć konsorcjum inwestorów dla browaru w Darłowie.

Dziś poświęcam się polityce, nie mogę już oddawać się biznesowi tak jak wcześniej, tym bardziej że przede mną dwie rozpoczęte inwestycje: budowane od podstaw browary w Darłowie i Biskupcu – powiedział poseł dla portalu money.pl.

Poseł zaangażował się jednak w produkcję whisky –  pierwsze butelki weszły już do sprzedaży. Przyznał się także, że ma dwie rozpoczęte inwestycje, a coraz więcej czasu poświęca również polityce.

wiadomoscihandlowe.pl/money

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY