Fotograf prezydenta ujawnia kulisy spotkania Dudy z Fulopem. “Twarde słowa”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Twitter/Jakub Szymczuk / Twitter/Jakub Szymczuk

Podczas trwającej wizyty Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych doszło do spotkania polskiego prezydenta z burmistrzem Jersey City, Stevenem Fulopem, który w ostatnim czasie “zasłynął” próbą usunięcia pomnika katyńskiego. Sprawę skomentował na Twitterze Jakub Szymczuk, osobisty fotograf prezydenta. 

Wczoraj Andrzej Duda wraz z małżonką złożył wieniec pod pomnikiem katyńskim w Jersey City. To właśnie ten monument miał według planów burmistrza Stevena Fulopa zostać usunięty. Sprawa wywołała prawdziwą burzę, która ostatecznie doprowadziła do wycofania się Fulopa ze swojego pomysłu.

Spotkanie polityków było relacjonowane w polskich mediach, z których niektóre zasugerowały, że obydwaj złożyli wspólny wieniec. To natomiast spotkało się z ostrą reakcją polskich internautów, którzy byli oburzeni uległością Andrzeja Dudy.

Do sprawy postanowił odnieść się prezydencki fotograf Jakub Szymczuk, który zamieścił zdjęcia i ujawnił kulisy spotkania pod pomnikiem katyńskim. Zdjęcie na którym idealnie widać to “wspólne” składanie wieńców. Później burmistrz Fulop z delegacją podeszli z podarunkami do Andrzeja Dudy i usłyszeli twarde słowa od Prezydenta. – napisał Szymczuk na Twitterze. Mnie najbardziej zastanawia jak twitter łatwo i bezkrytycznie przyjął fake newsy o ‘wspólnym wieńcu’. – dodał.

 

dorzeczy.pl / twitter

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY