Adam Seweryn o Narodowym Horyzoncie – nowej inicjatywie wydawniczej ONR [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. screen youtube

W najnowszym komentarzu Mediów Narodowych prowadzący Michał Jelonek rozmawiał z szefem Sekcji Naukowo-Szkoleniowej Obozu Narodowo-Radykalnego Adamem Sewerynem o nowej inicjatywie wydawniczej tej organizacji.

Na wstępie rozmowy gość przedstawił po krótce czym zajmuje się Sekcja Naukowo-Szkoleniowa. Tematyka poruszana przez sekcję dotyczy kwestii ideologicznych i formacyjnych. Autorzy tworzą tam nie tylko artykuły do czasopisma, ale także na strony internetowe prowadzone przez Obóz Narodowo-Radykalny. Sekcja organizuje otwarte wykłady na które często zapraszani są ludzie nauki, eksperci w ważnych dla organizacji sprawach, specjaliści od myśli politycznej i ważnych kwestii społecznych. Sekcja opracowuje również wewnętrzne referaty formacyjne.

Adam Seweryn oprócz swojej funkcji w Sekcji Naukowo-Szkoleniowej jest także redaktorem naczelnym nowego pisma narodowców “Narodowy Horyzont”. Periodyk ten powstał aby na swoich łamach poruszać tematy współczesne dotyczące nacjonalizmu polskiego i zagranicznego.

Tematyka:

  • Tradycja Katolicka
  • Polityka i Społeczeństwo
  • Historia
  • Kultura

W najnowszym numerze m.in.:

Rozważania o ustroju narodowo-radykalnym, dwie publikacje profesora Bogumiła Grotta – „Człowiek, wychowanie i kultura w programie Falangi”, „Na manowcach pozornej komparatystyki”, wizja ustroju Polski na podstawie rozważań Mosdorfa, kilka słów liberalizmie i socjalizmie.

Etatyzm, rzecz o pisarstwie politycznym Jungera, służba w Prawdzie, liberalizm a tradycja katolicka, zagrożenia dla nacjonalizmu, rola autorytetu, a także sporo o rodzinie i edukacji.

Teoria pieniądza, polityka wschodnia, monarchia i republika. Nie zabranie tematów związanych z  ekologią oraz ciekawostek psychologicznych – neurogeneza grzechu.

Wywiad z Lealta Azione oraz projekt włoskiej organizacji na rzecz prześladowanych chrześcijan.

Do Narodowego Horyzontu piszą m.in.:

profesor Grott, Greniuch, Seweryn, Bator, Minge, Busse, Grosicka, Reczek, Murzyn, Gąsiorek, Marceli, Puciński, Harmata, Jaskulska, Banaś, Smoliński, Sanocki, Ebertowska

Zachęcamy do zapoznania się z pełnym komentarzem:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY