Wydawca “Gazety Wyborczej” kolejny raz traci na prasie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Agora traci na prasie – co ciekawe wyniki spółki poprawiło kino i popcorn, a więc… sieć kin Helios.

W I kwartale spółka odnotowała 8,18 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 8,17 mln zł straty rok wcześniej. Co ciekawe segment Prasa wygenerował 49,7 mln zł, czyli zaledwie 17,9 proc. przychodów. Przypominamy, że w 2014 roku to właśnie “Gazeta Wyborcza” była głównym źródłem przychodów.

Wyniki jasno wskazują, że na Prasie Agora straciła zaś 4,6 mln zł. Sama Agora zaznacza, segment Prasa wciąż znajduje się pod mocną presją. W kolejnych kwartałach 2018 r. utrzymają się negatywne trendy dotyczące spadku sprzedaży egzemplarzowej dzienników i czasopism w formie drukowanej, jednak ich dynamika nie powinna być wyższa niż w latach poprzednich – można przeczytać w raporcie spółki.

Czytaj więcej: “Gazeta Wyborcza” pikuje! Aż 20 procent w dół!

Jeszcze niedawno informowaliśmy, że sprzedaż GW spadła o 20% – jak widać na nic zdała się podwyżka cen większości wydań, na nic zmiany ukazywania się niektórych dodatków, na nic zwolnienia grupowe aż 176 pracowników – sprzedaż gazety wciąż pikuje.

Po wypowiedziach członków zarządu Agory nie widać, aby spółka chciała ratować GW – Nadal będziemy kontynuować intensywnie inwestycje rozwojowe w segmencie kinowym. Jednocześnie jesteśmy na etapie podpisywania pierwszych umów w segmencie restauracyjnym – podkreślał prezes Bartosz Hojka podczas konferencji prasowej.

bankier

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY