Ukraińcy rzucili się na mieszkania w Polsce – od kilku lat intensywnie wykupują polskie nieruchomości

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Polskie mieszkania na celowniku obcokrajowców – coraz więcej nieruchomości wykupują Ukraińcy, Niemcy i Brytyjczycy.

Deweloperzy przyznają, że to właśnie obywatele Ukrainy są dzisiaj liderami zakupów mieszkań – jak wiele z nich tłumaczy wolą kupić nieruchomość niż ją wynajmować, a z mieszkania zrobić lokal na swój biznes. Warto zaznaczyć, że Ukraińcy od kilku lat intensywnie zwiększają zaangażowanie w polski rynek nieruchomości.

Badania potwierdzają, że mieszkania w Polsce od kilku lat najchętniej wykupują Niemcy, Ukraińcy i Brytyjczycy. Jednak już w 2016 roku Ukraińcy pierwszy raz zdetronizowali Niemców pod tym względem – dzisiaj to oni wykonują najwięcej takich transakcji.

Cudzoziemcy kupują głównie mieszkania w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku i Poznaniu. Aż 27 procent lokali wykupionych lokali znajduje się w stolicy.

Na portalu Home Broker można przeczytać, że o 16 procent w ciągu roku wzrosła liczba nieruchomości lokalowych kupionych w Polsce przez cudzoziemców. Taki wzrost jest widoczny przede wszystkim w lokalach użytkowych.

Z kolei raport Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pokazuje, że w 2015 roku obcokrajowcy kupili w Polsce 3754 mieszkania i 1417 lokali użytkowych, czyli łącznie 5171 lokali. To o 15,9 proc. więcej niż przed rokiem i o 20,6 proc. więcej niż dwa lata temu.

Na uwagę zasługuje fakt, że w ciągu dwóch lat powierzchnia mieszkań kupionych przez Ukraińców wzrosła o 89,5 proc. podczas gdy Niemcy kupili w 2015 r. o 2 proc. mniej mieszkań niż dwa lata wcześniej.

homebroker

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY